Janë mbledhur simpatizant të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin Zahir Pajaziti për të festuar rizgjedhjen e Shpend Ahmetit si kryetar i komunës së Prishtinës.

Gjatë ditës së sotme janë numëruar votat me kusht si dhe ato me postë, të cilat shumica ishin në favor të Shpend Ahmetit.

Ata po festojnë për zgjedhjen e Shpend Ahmetit kryetar të Komunës së Prishtinës, shkruan arbresh.info.

Pas pak portali arbresh.info ju sjell pamje nga atmosfera.