Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka uruar për fitoren kandidatin nga radhët e Vetëvendosjes Shpend Ahmetin.

Ai ka thënë se Vetëvendosje dhe AKR janë fitues të zgjedhjeve në kryeqytet.

Ky është statusi i tij i plotë.