Një oligark rus është martuar me partnerin e tij modele në një ceremoni madhështore dhe jashtëzakonisht bujare.

Aleksey Shapovalov u martua zyrtarisht me nënën e dy fëmijëve të tij, 27-vjeçaren Ksenia Tsaritsina, në hotelin luksoz në Rublekva të Moskës.

Ata mund të ketë mbajtur dasmën ë madhështoren në botë, duke u shfaqur me një sëre veshjes të ndryshme, një tortë me “tetë kate” dhe shfaqjen e këngëtarëve të preferuar të çiftit.

Çifti kishte qenë së bashku për pesë vjet, para se Tsaritsina të zbulonte unazën e diamantit që i kishte blerë Shapovalov. Ajo raportohet të ketë vlerën e 7.7 milionë dollarëve.

Fotot e ditës së madhe zbulojnë veshjet tepër madhështore që Tsaritsina kishte veshur gjatë gjithë ditës.

Tortë e dasmës ishte një më shumë një vepër arti, ndërsa hoteli ku u pritën të ftuarit u u dekorua me qindra lule të bardha.

Mysafirët u argëtuan nga muzikantët e preferuar të të porsamartuarve: Polina Gagarina dhe grupi Leningrad.

“Faleminderit miqve tanë që ndanë këtë dite të mrekullueshme me ne. Ju faleminderit që u bëtë pjesë e familje sonë të madhe dhe të dashur. Ishte e pabesueshme “, shkroi Tsaritsina në Facebook