Mesfushori i Real Madridit, Casemiro, shpreson që Neymar,të bashkohet me liderët e Lla Ligas.

Neymar, tani 25 vjeç ka qenë i lidhur me një kalim në Madrid në të kaluarën, or këtë verë zgjodhi Paris Saint-Germainin.

Ai u largua nga Barcelona për rekordin botëror prej  222 milionë eurove.

Casemiro ka thënë se do të ishte i lumtur nëse Neymar do të vinte në Santiago Bernabeu.

“Ai është një yll. Ai e di se çfarë po bën. Ai është një lojtari madh dhe është gjithmonë i mirëseardhur te Real Madrid”.

“Shpresoj që të vij, por ai është i lumtur në klubin e tij”, ka thënë Casemiro.

Brazili barazoi ndaj Anglisë pa gola në ndeshjen e zhvilluar në Wembley.