Italianët ka kohë që e përcjellin sulmuesin, që këtë edicion nuk e ka gjetur veten edhe aq mirë në Camp Nou.

Napoli është gati të bëjë një tjetër përpjekje për të transferuar sulmuesin e Barcelona, Denis Suarez, gjatë afatit kalimtar të janarit.

Suarez nuk e ka gjetur veten titullar këtë edicion, dhe pasi kërkohet tash e një kohë nga Napoli, skuadra italiane mund të tentojë ta finalizojë blerjen e tij shpejt.