Cristiano Ronaldo vijon të jetë në qendër të vëmendjes, jo vetëm në fushën e futbollit. Së fundi ka qenë modelja ruse, Tanya Mityushina, që në një intervistë për mediat vendase, ka treguar fiksimin e saj për yllin portugez.

24-vjeçarja ka thënë se e admiron portugezin dhe se do të donte shumë të ishte krah tij. Tanya është modele mjaft e preferuar, me qindra mijëra fansa që e ndjekin në Instagram.

Ndryshe, portugezi ka pasur një tjetër aventurë të gjatë me një modele ruse. Bëhet fjalë për Irina Shayk, me të cilën ishte i lidhur gjatë periudhës 2010-2015.