Benzema i ka quajtur Messin dhe Ronaldon “jashtëtokësorë”.

“Topi i Artë” nuk do të shkojë për askënd tjetër, derisa në skenë të jenë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu ka thënë sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema.

“Topi i Artë?, është e vështirë Gjithmonë e ke në mendje dhe të motivon, të bën të punosh shumë më shumë, por në vitet e fundit kemi dështuar që të gjithë për shkak të dy djelmoshave (Cristiano dhe Messi). Duhet ta pranojmë se ata janë jashtëtokësorë”, tha Benzema