Njëri ndër miqtë më të afërt të James Rodriguez ka zbuluar dëshirën e zjarrtë të kolumbianit për t’u larguar nga Real Madridi, gati pesë muaj pas kalimit të tij në Bayern Munich nga gjiganti spanjoll.

Këngëtari i famshëm dhe bashkëkombësi i mesfushorit, Pipe Pelaez, ka zbuluar për “Radio Marca” bisedën që kishte me James Rodriguezin pak ditë para se ai të kalonte në Bundesligë,

“Herën e fundit që e pyeta, më tha: ‘Gjëja e vetme për të cilën jam i sigurt është se nuk dua të qëndrojë këtu më’. S’i bëra më pyetje”, ka zbuluar ai.