Prej disa vitesh festa e Halloween ka filluar të kthehet në një traditë në Shqipëri, e të parët që maskohen janë personazhet e famshëm.

Nje foto e publikuar së fundmi në rrjetet sociale të këngëtares Xhensila Myrteza ka tmerruar ndjekësit e saj. Ajo shfaqet me një fytyrë të masakruar, e çarë në njërën faqe dhe e prerë në fyt.

Ajo është parë e ‘maskuar’ kështu, por sigurisht e gjitha në kuadër të improvizimit për festën e Halloween mbrëmjen e djeshme.