Oriolën Marashi edhe pse ka si profesion të parë atë të sopranos, pasi ndjek studimet e larta në Universitetin e Arteve në Tiranë, bie më shumë në sy si fotomodele.

Pasi iu bashkua skuadrës së OTR , duket se tek ajo është zgjuar ambicia për t’i hyrë fushës së muzikës, por ende nuk kemi parë asgjë konkrete në këtë drejtim.

Nga ana tjetër sa i takon fotografisë, Oriola vazhdon të na mahnisë me pozat. Së fundi ajo shihet në një foto veshur me xhinse, e ulur në krevat dhe pa reçipeta. Flokët e gjatë i mbulojnë shpatullat dhe jo vetëm .