Pas largimit të bujshëm nga spektakli ‘Dance with me’, vëmendja e Linda Reit duket se u zbeh në media.

Ajo ka publikuar në rrjetet sociale disa pamje ku duket krejtësisht e transformuar.

Linda ka errësuar ngjyrën e flokëve si dhe i ka prerë me një model mjaft modern.

Teksa ka kaluar në rrugë për shkak të errësirës por dhe kapelës ajo nuk dallohet më.