Juan Cuadrado ka pësuar një lëndim në kofshë dhe do të mungojë në ndeshjen kundër Crotones.

Juventus ka njoftuar se ylli kolumbian është dëmtuar dhe nuk do të luajë në takimin e radhës.

Cuadrado ka qenë titullar i padiskutueshëm gjatë këtij sezoni në Serie