Duket se Manchester United e ka identifikuar objektivin kryesor të afatit kalimtar të janarit.

The Independent raporton se bëhet fjalë për mesfushorin e Valenicas, Carlos Soler, transmeton Express.

Soler ka mahnitur në 12 muajt e fundit për Valencian dhe Jose Mourinho e do atë në skuadër qysh në janar.

Soler, 21-vjeçar, nënshkroi kontratë të re me Valencian në muajin maj, e cila ia ka rritur atij klauzolën në 80 milionë euro, por United shpreson se një marrëveshje në vlerë 40 milionë euro do të mund të arrihet, e cila po ashtu mund ta përfshijë Andreas Pereira, i cili momentalisht është i huazuar në “Mestalla