Xhezair Shaqiri, ish-komandant Hoxha ka folur për vrasjen e mbrëmshme në Çair.

Ja postimi i plotë:

Po thuaj se 20 orē mbas vrasjes te I K dhe plagosjes se QL, policia ende pa asnje detaj se kush mund te jet autori i vrasjes ne nje rruge te frekuentuar ne Shkup.
Deshmitari i gjalle i plagosur po ashtu dhe nje rruge perplot me kalimtar dhe kamera hetimet ngecin.

Si po duket policia edhe kete rast si shum te tjera krime do ti le ne heshtje me te njejtat deklarata injorante…hetimet vazhdojn e kriminelet te lire…

Simbas deshmitareve ne rastin e ngjarjes nga nje veture Fiat punto ngjyre te perhimte ne levizje dhe afersi ka filluar te gjuan veturen e viktimave dhe pa u ndalur me shpejtesi vazhdoi drejt rruges Gjon Kenedi,  ku ne semaforin e kuq kthehet ne drejtim te lagjes Tophane.

Mbrenda vetures dy persona te moshes 25 dhe 30 vjet pa maska pa kapela dhe mjekra jane larguar me shpejtesi te madhe.
Kamera e cila esht ne semafor esht e pa mundur te mos ju ket inqizuar fytyrat.

1 deshmitari i plagosur

2 kamerat jan te bollshme qe policia te identifikon vrasesit por deri tani policet jan o te paafte, o mshefin vrasesit dhe nuk jan ne nivelin e duhur per ta mbrojtur qytetaret nga krimi
Hetimet vazhdojne, ka shkruar Xhezair Shaqiri.