Moreno ka mbështetjen e plotë të Kloppit.

Mbrojtësi spanjoll, Alberto Moreno, bëri gabime kundër Sevillas në Ligën e Kampionëve ku Liverpooli mori vetëm një pikë, pasi ndeshja e zhvilluar në “Sanchez Pizuan” u nda 3:3, pavarësisht se pas 45 minutave të para skuadra anglez po fitonte 0:3.

Por, disa ditë pas kësaj ndeshje, Klopp i ka dalë në mbrojtje spanjollit që vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes nga mediat britanike.

“Kam biseduar me Alberton dhe jam shumë i lumtur me formën e ri dhe paraqitjen që ka bërë”, tha Klopp.

Është e vërtetë se nuk e ka dhënë më të mirën, por unë kam mundur t’i bëjë gjërat më ndryshe. Ishte e vështirë në Sevilla, të gjithë flisnin për të si pjesë e asaj familje dhe pavarësisht se është larguar që një kohë, ka shumë njerëz që i njeh”, shtoi Klopp.