Falë largimit të shumë këngëtareve nga Kosova dhe vazhdimi i tyre në botën e muzikës jashtë kufijve, Kida ka pasur mundësinë që të jetë njëra ndër këngëtaret më të kërkuara në klubet e natës.

Kida përpos koncerteve në vend është e pranishme edhe në Zvicër, Gjermani e vende të tjera ku ka shqiptare.

Por Kida është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, duke publikuar fotografi të shumta, transmeton Indeksonline. Por Kida po e tepron me grimin. Këngëtarja aq shumë grimohet sa vetullat e saj duket sikur janë lyer me ngjyrë të zi “korbi”.

Në shumë raste ajo di të pozojë bukur, por jo edhe këtë herë kur humbet nga palltoja me numër shumë më të madh.