Vendet publike nuk janë pika shfryrjesh epshesh seksuale, por këtë gjë të rinjtë e sotëm e kanë të vështirë ta kuptojnë.

Ata thjesht zgjedhin një vend dhe fillojnë të puthen pa e vrarë mendjen nëse po i sheh kush, apo sa në siklet ndihen të tjerët rreth tyre.

Mos të përmendim faktin se të gjithë sytë e atyre që gjenden në të njëjtin ambient me ta do drejtohen ngultazi duke i vështruar.

Shkëmbimi i puthjeje në rrugë me të dashurin/ën është një gjest që na ka rastisur të gjithëve ta kryejmë, por në rastin e dy të rinjve tek “Qyteti Studenti”, puthja është kthyer në fërkime me orë të gjata.

Të dashurosh nuk është asnjëherë e gabuar, por duhet patur gjithnjë parasysh respektimi i një kodi etik të sjelljes.

Vajza e cila ka parë të gjithë skenën ka shkruar për JOQ.al se:

Pershendetje jeta osh qef, nderkoh qe dola ne ballkon shikoni cme shohin syt. Nje cift qe gati po zhvishen ne sy te te gjithëve, njeri i fut duret e tjetri po ashtu. Eshte e pabesueshme ca rrisin kto prindër, kan 2 ore qe vetem rrin aty e ferkohen o zottt e tmerrshmeeee, vajza eshte mbi tee po bejne veprime te turpshmee. Shkoni re dreq ne hotel se lat nam.