Juventusi ka shënuar fitore të pritur në Serie A.

Ashtu edhe siç është pritur, ‘Zonja e Vjetër’ ka mposhtur 3:0 Crotonen.

Të gjitha golat e kësaj ndeshje, u shënuan në pjesën e dytë.

Mandzukic, De Sciglio dhe Benatia shënuan për fitoren e Juventusit.