Janë një nga çiftet më të përfolur për momentin në showbizin shqiptar.

Bëhet fjalë pikërisht për lidhjen mes këngëtares Çiljeta Xhilaga dhe portierit të Partizanit Alban Hoxha.

Vetëm pak ditë më parë Albani festoi 30-vjetorin e lindjes, ndërkohë që një detaj që ka rënë në sy është diferenca e tij e moshës me partneren e tij.

Ajo është rreth 2 vite e gjysëm më e madhe se Albani, megjithatë kjo diferencë nuk është problem për ta dhe lidhjen e tyre për të cilën vijojnë të jenë mjaft diskret.