Lënia jashtë Botërorit e Italisë, ashtu siç edhe pritej, ka sjellë furtunë në ambientin italian.

Ventura është tashmë i shkarkuar nga stoli i axurrëve, dhe mediat italiane nxjerrin menjëherë zëvendësuesit e tij.

Sipas mediave të vendit fqinj, do të jetë Carlo Ancelotti pasardhësi i Venturës.

Ancelotti aktualisht është i pa impenjuar pas largimit nga Bayern Munchen dhe pritet të marrë drejtimin e Italisë.

Image