Interi ka fituar ndaj Cagliarit dhe pas javës së 14-të ka marrë kryesimin në Serie A.

Zikaltërit fituan me rezultatin 3-1 ndërsa golat për zikaltërit u shënuan nga Icardi (29’) (83’) dhe Marcelo Brozovic në minutën e 55’.

Ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Pavoeltti në minutën 71’.

Icardi tani ka 15 gola pas 14 javëve në Seria A, dhe ndan vendin e parë me Immobilen e Lazios.

Pas kësaj fitoreje, Interi kryeson kampionatin me 36 pikë trë grumbulluara, 1 më shumë se Napoli.