Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta do ta vizitojë Medvegjën.

Këtë vizitë ai do ta realizojë nesër dhe pasnesër, bën të ditur gazeta “Politika” e Beogradit, transmeton Klan Kosova.

Meta do të do të takohet me kryetarin e trupit Koordinues të qeverisë së Serbisë për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq dhe me Nebojsha Arsiq, kryetarin e Medvegjës.