Eros Grezda është padyshim zbulimi i trajnerit të kombëtares Christian Panucci, dhe sot ka shënuar golin e parë kundër Turqisë.

I pyetur për zërat e merakos që e çojnë tek Lacio ai është shprehur:  Babi dhe menaxheri im kujdesen për atë punë, nuk ka asgjë të vërtetë deri më tani.

Teksa për festimin e golit ai tha se nuk dinte se si të festonte: Ishte një moment që nuk e kisha prit, isha shumë i emocionuar për golin e parë dhe nuk dija se si të festoja u nisa për tek Pankina dhe Panucci më hapi krahët dhe festova me të”, përfundoi ai.