Një i ri shqiptar është arrestuar pasditen e së hënën gjatë një operacioni të kryer nga efektivët e policisë së Kretës.

Sipas “CretaPost”, 26-vjeçari është kapur me 10 kilogramë kanabis të cilën e kishte në automjetin e tij.

Gjithashtu policia ka sekuestruar dhe makinë e shqiptarit.