Leo Messi vazhdon të jetë golashënuesi më i mirë i këtij sezoni në La Liga

Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka shënuar 12 gola në 13 javët e para, duke kryesuar listën e golashënuesve në La Liga.

Pas tij renditet Simone Zaza i Valencias dhe Bakambu i Villarealit me nga nëntë gola, ndërsa i katërti është sulmuesi tjetër i Valencias, Rodrigo me tetë gola.

Cristiano Ronaldo renditet ka fundi i tabelës, pasi ka shënuar vetëm dy gola këtë sezon.