Shpend Ahmeti është konfirmuar si kryetar i kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës edhe për katër vite të tjera, njofton Klan Kosova.

Votat e numëruar me kusht dhe ato nga diaspora e kanë rikonfirmuar fitoren e Ahmetit në kryeqytet.

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri ka uruar shkurtimisht Ahmetin për fitoren e madhe në Prishtinë.

 “Urime Shpend”, ka shkruar ai komentin e tij në “Instagramin” e Ahmetit.