Franca ka triumfuar 2:0 ndaj Uellsit.

Franca ka triumfuar 2:0 në miqësore ndaj Uellsit që u zhvillua në stadiumin “Stade de France”.

Golat e fitores për francezët i shënuan Antoine Griezmann (18’) dhe Oliver Giroud (71’).