Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Cagliarit dhe Interit.

Cagliari e pret Interin në stadiumin e vet “Sardegna Arena” në Cagliari në kuadër të xhiros së 14-t të Serie A, transmeton Express.

Inter do të kërkojë ta ruajë bilancin e të pamposhturit në Serie A dhe të vazhdojë ta ndjekë Napolin në vendin e parë.

Këto janë formacionet e të dy skuadrave:

Cagliari: Rafael; Romagna, Ceppitelli, Andreolli; Faragò, Ioniță, Cigarini, Barella, Padoin; João Pedro (C), Pavoletti

Inter: