Anglia luajti miqësore të martën ndaj Brazilit, ndërsa në qendër të vëmendjes ishte Neymar. 

Edhe pse nuk munguan emrat si Philippe Coutinho dhe Gabriel Jesus, yje të Ligës Premier, vëmendja ishte diku tjetër.

Neymar nuk arriti të shënonte në këtë ndeshje dhe është kthyer prapa në Francë, ku do të përgatitet që ta fitojë Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë.

Por braziliani kishe kohë që para ndeshjes të ndante disa fjalë më fëmijën e vogël që bëjnë daljen nda tuneli me lojtarët.

Në tunel shihet se si 26 vjeçari bisedon me fëmijën e vogël i cili e pyet pse ke shkuar te PSG.

Ishte një pyetje e bukur, që shumë tifozë të Barcelonës do të donin ta dëgjonin.

Neymarit iu desh pak kohë që ta gjejë përgjigjen e duhur për djaloshin e vogël.

“Për ta bërë Ligën e Francës më të mirën”, ishte përgjigja e Neymar.

Përgjigja ishte shumë e mirë dhe e pranueshme për djaloshin nga Neymar.