Sulmuesi i Juventus, Paulo Dybala, thotë se ka mbështetur Italinë mbrëmjen e djeshme. Argjentinasi pasi ka ndihmuar përfaqësuesen e vendit të tij të kualifikohet për në Kupën e Botës, shpresonte që edhe shokët e tjerë te Juve të bënin të njëjtën gjë, por të kaltrit janë eliminuar pas barazimit 0-0 ndaj Suedisë mbrëmjen e së hënës.

“Bëra tifozllëk për ju mbrëmjen e kaluar dhe vuajta me ju”, shprehet Dybala nëpërmjet Instagram, bashkë me një foto të shokëve të ekipit Buffon, Barzagli dhe Chiellini.

“Doja t’ju takoja në Rusi, mbase edhe në finale. Jeni kampionë të mëdhenj dhe na kanë mbetur shumë gjëra për të fituar së bashku. Ju përqafoj, miq!”, shkruan Dybala.