Këngëtarja Dua Lipa sapo shënoj edhe një sukses tjetër në karrierë.

Ajo mori çmimin ‘Artistja e re më e mirë’ në MTV EMA 2017.

E ani pse nuk ishte e pranishme ajo e ka ndjekur këtë ngjarje në televizor dhe ka falënderuar të gjithë ata që e votuan nëpërmjet një statusi në ‘Twitter’.

‘’Artistja e re më e mirë në MTV EMA. Ju dua shumë, faleminderit shumë që më keni votuar mua!. Jam shumë me fat! Faleminderit shumë’’, ka shkruar ajo.