Një fans i Dua Lipës, i quajtur Blaise, ia ka kushtuar asaj një këngë, të cilën e ka publikuar në rrjetet sociale.

Kënga është e shoqëruar edhe me një klip, në të cilin shfaqen disa imazhe të këngëtares shqiptare.

 

 

“E kam bërë një këngë për artisten time të re të preferuar”, kishte shkruar Blaise para se ta publikonte këngën.

 

View image on Twitter
 “Mendoj se kam rënë në dashuri me Duan, Duan…”, është rreshti i parë i kësaj kënge, e cila i ka pëlqyer shumë këngëtares 22 vjeçare.

Ajo e shpërndau këtë këngë fillimisht në Twitter dhe pastaj edhe në Instagram.

 

 

Kënga e Blaise koincidoi me suksesin e madh të Duas në edicionin e sivjetmë të ‘MTV EMA’, ku ajo u shpall artistja e re më e mirë.

Ndërkohë, këngëtarja është duke e vazhduar turneun e saj muzikor në Amerikën Latine.

Ajo kohë pas kohe ka sjellë imazhe nga koncertet e saj në vendet e Amerikës Jugore.

 

View image on TwitterView image on Twitter