Dy banesat e dy vëllezërve nga Leshnica në Pogradec, u janë djegur banesat mbrëmjen e sotme.

Shtëpitë kanë qenë pranë njëra-tjetrës, çka ka bërë që zjarri të përhapet shpejtë nga njëra banesë në tjetrën.

Nga zjarri nuk ka pasur të lënduar, ndërsa shtëpitë janë shkrumbuar plotësisht.

Deri tani, policia thotë se shkaqet e rënies së zjarrit ende nuk dihen, ndërsa në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe Zjarrfikëset.