Real Madridi është klubi me më së shumti tituj ndërkombëtarë.

Forma e mirë në vitet e fundit ku fitoi tri Liga të Kampionëve, tri Superkupa të Evropës dhe dy Kupa të Botës për Klube, ka bërë që Real Madridi të marrë primatin e të parit sa i përket triumfit në garat ndërkombëtare.

Kështu, Los Blancos deri më tani kanë fituar 24 tituj, katër më shumë se klubi nga Egjipti, El Al-Ahly Sporting Club, i themeluar më 1907.

Pozitën e dytë e ndanë Milani së bashku me Boca Juniors me nga 18 tituj, ndërsa Barcelona zë vendin e pestë me 17 tituj,

imago 25726239