Liverpool dhe Chelsea janë ndarë baras në derbin e Premier Ligës, në kuadër të xhiros së 13-t.

Liverpooli e pati fitoren në dorë por e lëshoi atë në minutat e fundit, pasi pranoi golin e barazimit falë një vendosje të dobët të portierit Mingolet, raporton Express

Liverpool e krijoi epërsinë në minutën e 65’ përmes Salah dhe arriti ta mbajë atë deri në minutën e 85’ kur Willian në tentim për ta krosuar topin në zonë shënoi.

Kështu Liverpool dhe Chelsea ndan pikët. Chelsea ruan pozitën e tretë në tabelë me 26 pikë, ndërsa Liverpool mbetet e pesta me 23 pikë dhe mund ta humbasë atë nëse Arsenal fiton ndeshjen e radhës.