Çdo ditë qytetarët vijojnë ankesat e tyre ndaj oficerëve të policisë, për shkak të abuzimit të tyre më detyrën. Këtë herë një oficer i policisë së Shkodrës, ka denoncuar shefin e komisariatit, se po gjobit qytetarët shkodranë, duke u vendosur taksën e banesës për çdo ndërtim pa leje.

Denoncimi i oficerit të policisë është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha:

Korrupsion dhe gjobvënie nga shefi i komisariatit të Shkodrës, INUK dhe çunat e krimit, vartësit e tij!

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital! sb

“Mirdita doktor.te lutem me mbaj emrin anonim.un qe po te shkruaj jam nje oficer policie ne drejtorin e qarkut Shkoder.dua te denoncoj nje korrupsion.qe ka perfshir komisariatin e policis Shkoder me ne krye shefin e komisariatit Hamdi Shullanin si dhe shoferin e tije sekser Gjegj Gjeloshi.ku shoferi i tij Gjergji me urdher te Hamdiut kan vendosur taksen e banesave per cdo ndertim pa leje dhe shtesa qe behet ne Shkoder ka pjese shefi i komisariatit.shuma qe paguajne cdo shtetas qe do ndertoj pa leje dhe i pa shqetsuar nga askush varjon nga 1500 euro me mik deri 2000 euro pa mik.keto shuma i merr sekseri i tij qe e mban si shofer inspektri Gjergj Gjeloshi.ku ka dhe hisen e vetdhe po keshtu Drejtori i INUK në Shkodër vëllai i Arben Nokes. Sandër Noka

I cili ka të dy djemtë e vet në kërkim për veprën penale vrasje e mbetur në tentativë e kryer në bashkëpunim. Nipi i tij Damiani i kapur para 4 ditësh nga RENEA është i dënuar po ashtu për të njëjtën vepër penale si djemtë e Sandrit. jan me dhjetra banesa dhe shtesa duke u ndertuar dhe jan ndertuar kohet e fundit ne zonen e Rrethinave Shkoder.gjithashtu po te njejtet persona kan perqindje tek ifat me drunj qe ulen nga zonat malore Dukagjini.cdo ife qe ulet me drunj dhe pa dokumentacion paguan 100 euro tek shoferi i shefit komisariatit.qe te jet i sigurt ne transportin e drunjve.dhe i pa prekshem.me respekt zoti Sali Berisha.”