Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele po stërvitet me topin dhe shumë shpejt pritet të rikthehet në fushën e blertë.

I transferuari nga Borussia Dortmund, u lëndua në ndeshjen e shtatorit kundër Getafes.

Por, Dembele premton se do të rikthehet dhe të jetë i gatshëm për “El Clasicon” e parë këtë sezon, që zhvillohet në muajin dhjetor.