Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero dëshiron që Antonio Conte të rikthehet te Italia.

“Conte? Ai bëri punë të madhe me Juventusin, po ashtu edhe me kombëtaren e Italisë. Do donim që ai të rikthehej në Itali, ai është trajner i madh. Ai ka përmirësuar ekipet që ka stërvitur dhe këtë ka bërë edhe me Chelsean sezonin e kaluar, ashtu edhe te Juventusi”, ka thënë Del Piero për Sport360.