Marrëdhëniet midis trajnerit të Chelsea, Antonio Conte, dhe pronarit të klubit, Roman Abramovich, ka arritur deri në një pikë saqë ata nuk flasin më.

Marca raporton se largimi i Contes nga “Stamford Bridge” duket tashmë i pashmangshëm për shkak se “Blues” kanë humbur goxha pikë në Premier Ligë dhe Ligë të Kampionëve, transmeton Express.

Italiani e ka konsideruar largimin nga klubi qysh verës për shkak të tensioneve nga brenda, përkundër faktit se e fitoi ligën në sezonin e parë në krye