Kryetari i PD Lulzim Basha vizitoi në mbrëmje Shkodrën për të marrë pjesë në koncertin e organizuar me rastin e 105 vjetorit të pavarësisë.

Basha shkruan në rrjetet sociale se kjo ishte një mbrëmje speciale për të. Një mbrëmje që e mbajti larg festimeve të Tiranës dhe pritjes së organizuar nga Presidenti Meta.

“Në Shkodër shkoj gjithnjë me gëzim, por sonte në Festën e Flamurit gjithçka ishte speciale në qytetin tim shumë të dashur.  Bashkia e Shkodrës, me elitën artistike shkodrane dhe bandën muzikore të qytetit, organizoi një koncert të mrekullueshëm, të denjë për skenat prestigjioze europiane. Ishin 2 orët më speciale të 105 vjetorit të Ditës së Pavarësisë!

Faleminderit Shkodra!

Gëzuar 28 Nëntorin!”, shkruan Basha.

Festimet e 28 Nëntorit në Shkodër kulmuan me spektaklin e fishekzjarreve në sheshin që mban emrin e një prej figurave kryesore të Shpalljes së Pavarësisë, atë Luigj Gurakuqi.

Për minuta të tëra qytetarët shkodranë kanë shijuar pamjet e fishekzjarreve shumëngjyrëshe në sheshin kryesor të qytetit.