Mario Balotelli ka refuzuar të hedhë poshtë mundësinë për t’u rikthyer në kampionatin italian, Serie A.

Super Mario e ka pranuar se Simone Inzaghi është trajner shumë i mirë dhe e ka lënë të hapur mundësinë t’i bashkohet Lazios, transmeton Express.

Lazio e mposhti në dy ndeshje në fazën e grupeve të Evropa Ligës skuadrën e Balotellit, Nice.

Në një sesion pyetje dhe përgjigje në Facebok, Mario u pyet për Simone Inzaghin.

Përgjigja e tij ishte e shkurtër: “Trajner shumë i mirë”.

“A do të luaja për Lazion? S’e di, tani jam në Nice. Keita Balde? Ai është shumë i mirë, ama duhet ta bëjë një të dashur të re”, është përgjigjur italiani në pyetjet që ia bënë në Facebook