Atletico Madrid ka shënuar fitore të pastër prej 2:0 ndaj Romës në kuadër të Ligës së kampionëve

Skuadra spanjolle Atletico Madrid ka ruajtur gjasat për kualifikim në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, pas fitores prej 2:0 ndaj Romës në Wanda Metropolitano.

Golat për Atleticon i shënuan dy sulmuesit francez, Antonie Griezmann dhe Kevin Gameiro.

Pas kësaj ndeshje Chelsea mban vendin e parë në Grupin C më 10 pikë, dy më shumë se Roma në vendin e dytë dhe tri më shumë se Atletico në vendin e tretë.