Anglia dhe Brazili do të luajnë mes tyre një miqësore luksi, e cila do t’i shërbejë si parapërgatitje për Botërorin e vitit të ardhshëm,

Ky takim do të zhvillohet në orën 21:00 dhe të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet

Anglia: Hart, Walker, Bertrand, Gomez, Stones, Maguire, Livermore, Dier, Vardy, Loftus-Cheek, Rashford

Brazili: Alisson, Alves, Marquinhos, Miranda, Marcelo, Paulinho, Casemiro, Augusto, Coutinho, Gabriel Jesus, Neymar