Alketa Vejsiu është ndër prezantueset më të njohurapër publikun dhe prej shumë vitesh është shfaqur në ekran me spektakle të ndryshme.

Por mesa duket pas kaq shumë vitesh në televizion, Alketa ka vendosur të largohet për të nisur punë në një televizion italian, atë të “Mediaset”.

Ka qenë Vera Grabocka që ka njoftuar për këtë të re nga Alketa, me anë të një postimi në Instagram ku moderatorja dhe producentja shfaqet në ndërtesën e “Mediaset”. “Paç fat”, i shkruan Grabocka.

Megjithatë, ende nuk është asgjë e konfirmuar nga vetë Alketa!