Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Memaliaj, = ku një 64 vjeçar është përplasur më shpejtësi nga një makinë.

Autori është larguar nga vendngjarja, ndërsa policia po punon për identifikimin dhe kapjen e ti.

Ndërsa 64 vjeçari me iniciale D.D banor i fshatit Krahës ndodhet në gjendje të rëndë për jetën dhe është transportuar drejt spitalit rajonal të Gjirokastrës.