Zëdhënësi i BDI-së, Arbër Ademi, i ftuar në emisionin ZigZag, në ART Chanell ka deklaruar se fitorja e BDI-së, rezultat i politikave dhe vizionit të Ali Ahmetit

“Fitorja e radhës në zgjedhjet lokale ka ardhur si rezultat i politikës së Bashkimit Demokratik për Integrim dhe vizionit të liderit të BDI-së, Ali Ahmetit”, theksoi Ademi.