Xherdan Shaqiri e ka kaluar Stoke Cityn në epërsi ndaj Crystal Palace me një gol që mbase edhe Lionel Messi do t’ia kishte zili.

Kosovari i Zvicrës e mori topin në gjysmë të fushës dhe e kaloi tërë mbrojtjen e Crystal Palace për të shënuar në minutën 53’, raporton Express.

Për më shumë shijojeni golin më poshtë.