Afrona Dika është njëra ndër modelet më të famshme shqiptare.

Emri i saj u bë i njohur për publikun dhe mediet rozë që nga lidhja e saj me këngëtarin e njohur Blero, transmeton Gazeta Express.

Bukuroshja Dika është shumë aktive në rrjetet sociale. E së fundmi ajo ka publikuar në llogarinë  e saj në instastory një fotografi ku një person që duket të jetë vëllai i saj për të cilin thotë se po i mungon shumë.

Afrona duket se ngjanë shumë me të.