Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht sot në Greqi, pasi është aksidentuar për vdekje.  Ngjarja ka ndodhur sot në orën 3 të mëngjesit në Selanik, pasi 20 vjeçari shqiptar ka humbur drejtimin e mjetit dhe është përplasur me një makinë të parkuar.

Aksidenti ndodhi në  kilometrin e 6, afër plazhit të Dionisiou.  Policia po heton për shkaqet e sakta të aksidentit.