Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger e ka konfirmuar se do ët shes Alexis Sanchezin dhe Mesut Oziln gjatë afatit kalimtar të janarit, nëse këta vendosin të mos vazhdojnë kontratën

Alexis Sanchez deh Mesut Ozil kanë kontratë vetëm deri në fund të sezonit dhe gjatë verës mund të largohen si lojtarë të lirë.

Por, këtë nuk e dëshiron Wenger dhe Arsenal, të cilët janë të gatshëm t’i shesin.

“Sanchez dhe Ozil? Nuk është marrë asnjë vendim. A do shesim në janar? Do e shohim se çfarë do të ndodhë me ta në fund të dhjetorit”.